CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja CZ 513 :)
Mlody postmen

Forum ruszyło więc pochwalę się swoim zakupem na kwotę 500 zł. Jest to CZ 513 rocznik nieznany. Kupiona w Białymstoku. Stan oceńcie po zdjęciach. Baku, siedzenia i amortyzatorów tylnych nie brałem.

Rama ma dospawane uchwyty pod ten bak i siedzenie, ale można je odciąć i nie będzie śladu. Koła ładne szprychy wszystkie są i nie ma luzów. Opona przód do wymiany, tył ok - obie nieoryginalne. Ponoć na feldze jest nabity rok więc jak rozbiorę to poszukam. Błotnik tył do wyrzucenia, przód do malowania. Boczki lekko pęknięte. Kierownica prosta, klamki do wymiany, rolgaz też. Zawieszenie przód do wyczyszczenia, ale pracuje dobrze, zerwana jedna śruba w półce. Wahacz bez luzów, napęd w dobrym stanie. Dyfuzor do wymiany. Silnik na drugim szlifie z ładną kompresją, nowa korba załozona rok temu i ponoć był nie jeżdżony potem. Ja luzów nie wyczuwam, bo cylinder ściągnięty jest aktualnie - głowica nie jest zmasakrowana w komorze spalania :) Biegi chodzą ładnie, do wymiany prawa kapa.

Ogólnie moto do dopieszczenia. Na pewno zakładam motoplat. Ori amortyzatory na tył i jazda :)

Najpierw chcę mieć ramę na kołach, silnik przejrzę zimą :)

Jeśli wiecie kto ma części do 513 w rozsądnych cenach to dajcie tu znać.

Potrzebuję: motoplat, napinacz łańcucha, błotnik tył, dyfuzor (może byc do naprawy ważne pierwsze 3 kolanka), prowadnica łańcucha, starter, amortyzatory tył, bak, siedzenie.

I jakby ktoś mógł podesłać artukuł jak zamontować motoplat do 513, bo szukam i nie widzę :) Flanszę dorobię w pracy, ale pewnie jest gdzieś jakiś schemat -rysunek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
allegro galerie

Tytuł:
Mlody postmen

Cześć nie widziałem tematu :) Jak na 500 zł to bardzo dobra baza do remotu. Jest trochę do poprawy i odcięcia ale spokojnie ogarniesz sobie zimową porą. Silnik masz typ 980 z lat 70 o ile dobrze widzę. Ten cylinder o ile dobrze kojarzę ma 31 a 513 ma 35,5 KM. Dyfuzor raczej do wymiany chyba że wpadnie ci dobry początek to do przespawania. Do 513 nie jest jeszcze tak źle z częściami choć też trzeba polować. Jakby co to na allegro kontaktuj się z cyki513 ma sporo części i to zaufany człowiek który napewno Cie nie przekręci http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=5509540 Mam nadzieje, że zrobisz z tego piękny oryginał. Pozdrawiam :)

Obrazek
Obrazek

Tytuł:
Mlody postmen

Dzięki :)

Od cyki513 kupiłem ostatnio zębatkę tylną, bo przednią i łańcuch miałem już nowy + parę innych pierdół drobnych :)
Aktualnie z moto nic się nie dzieje, bo są trochę inne ważniejsze sprawy. Kupiłem też za 120 zł motoplat, ale bez cewki - z tego co wiem można dobrać inną. Bardziej mnie zastanawia jak z założeniem tego cudeńka - widziałem, że można przykręcić stator do prawej kapy, ale nadal szukam jak wygląda to rozwiązanie z "obróceniem znaku".

Mógłbyś mi wyjaśnić różnice w silnikach z 980 i 513 ? Nie pamiętam jakie mam nabicia na karterach, ale jutro sprawdzę :)

A tak wogóle, to rozmawialiśmy ostatnio przez telefon - w sprawie gaźnika do S2 - pytałeś czy to z tego silnika z allegro, pamiętam, że powiedziałem, że nie, ale potem się okazało, że brat już mi dwa dni wcześniej aukcję wystawił i to był właśnie ten gaźnik z silnika CZ 984.

Tytuł:
Mlody postmen

http://www.czcross.com/viewtopic.php?t=1271

Tytuł:
Mlody postmen

Dzięki :)

Sprawdziłem i na cylindrze i głowicy mam nabite 980. Na karterach z jednej strony 250, a z drugiej ciąg cyfr zaczynających się liczbami 992. Możecie mi napisać jakie powinny być nabicia na karterach, głowicy i cylindrze w 513 ?

Tytuł:
Zaawansowany postmen

Jak bedziesz potrzebowal porady to pisz do mnie na GG (mam na mysli motoplat).

Pozatym przy okazji witam wszystkich po dlugiej przerwie. Ciesze sie ze forum znowu hula. Jak sie troche odkuje to dokoncze swoja CZ i pochwale sie fotkami :-P

Tytuł:
Mlody postmen

Narazie nic się nie rusza z moim moto, wkrótce silnik wyląduje na allegro. Jak zacznę prace będzie fotorelacja :)

Masz jeszcze ten błotnik tylny ???

[ Dodano: 2015-01-07, 11:49 ]
Silnik od 992 wystawiłem na allegro - jak w opisie najchętniej wymienię na silnik od 513 lub części do tego moto :)

Jest dużo zdjęć więc oglądajcie :)

Udało też mi się dostać 2 cewki oryginał Motoplat i jedną jakby ktoś chciał to mogę sprzedać (mam też zamiennik - dzięki rybakowi)

Kupiłem też trochę pierdół używanych typu dźwignia sprzęgła, napinacz łańcucha i inne duperele małe.

Stojak na motor też już jest więc powoli coś się ruszyło :)

[ Dodano: 2015-01-19, 11:30 ]
Silnik od 992 oraz od 984 (po rozebraniu okazało się, że ma jeszcze oryginalne łożyska CSSR) został sprzedany (został mi tylko gaźnik i trochę zdjęć) . Pod koniec miesiąca planuję zakup silnika od 513 tyle, że bez sprzęgła.

Co myślicie o takim malowaniu ? Z tym że błotniki zostawiłbym białe - ewentualnie ramę pomalował na niebiesko lub jak kto woli błękit.

Obrazek Obrazek
galeria allegro

Tytuł:
Ekspert

Ja namawiam żebyś pomalował CZ według oryginalnych wzorów i kolorów. Metaliki na CZ cross to już bezguście. Lata 90-te minęły. Tego sprzętu zrobiło się tak mało że większy aplauz zdobędzie oryginalna CZka.

Tytuł:
Mlody postmen

Nie chodziło mi o metalic - to zdjęcie też jest takie trochę nie odpowiednie do mojej wizji.
Ja widzę to tak: biały bak i błotniki oraz boczki,
czarna rama amortyzatory przód i tył plus tablice na numery też czarne.

Możliwe, że to się jakoś zmieni, ale o metalicu na pewno nie myślałem :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Allegro.pl - hosting zdjęć na aukcje

Dzisiaj wziąłem się za ramę, poobcinałem rzeźby poprzedniego właściciela i juz jakoś to wygląda. Teraz czas na czyszczenie i położenie podkładu.

Tytuł:
Szary czleczek

hej ! powiedzcie mi czyja była ta stuningowana 516 niebieska ?! :shock:

Tytuł:
Mlody postmen

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zdjęcia na aukcje Allegro

Na zdjęciach graty, które ostatnio kupiłem. Motoplat i dwie cewki, dwie zębatki na tył, kraniki itd.
Miałem też ładny bak od 516, ale poszedł dalej zostawiłem tylko ten kranik z sitkiem :) Zrobiłem przymiarkę i jak nie dostanę baku od 513 to założę od 516 żeby można było się przejechać.

Amortyzatory tył kaszana wątpię czy coś z nich da się zrobić, ale mam nadzieję że jednak tak.

Malowanie już wybrałem:

http://uppix.com/f-IMG_96424f64cf26000f8278.jpg

Ma ktoś namiary na dyfuzor i siedzenie od 513 ?

Aktualnie próbuję wyciągnąć ukręconą śrubę z dolnej pólki przedniego zawieszenia...

Tytuł:
Zaawansowany czleczek
Awatar użytkownika

Super strzał z tym zakupem, ile kasy wywaliłeś?

Tytuł:
Mlody postmen

Trochę za to wyszło, ale myślę, że nie przepłaciłem :) W 400 zł się zmieściłem :)

Z tego co widzę, to amortyzatory ze zbiorniczkami na rurkach, ktoś przyspawał tak żeby tworzyły monolit chyba, że się mylę i to nie jest od CZ zawiecha na tył. Tak czy siak ciężkie do odratowania.

[ Dodano: 2015-02-02, 20:54 ]
Byłbym wdzięczny za podanie jaki jest rozstaw otworów w oryginalnych amortyzatorach na tył do CZ.

Tytuł:
Ekspert

Masz na myśli rozstaw osi w stanie rozprężonym? Jutro postaram się dokonać pomiaru. Amortyzatory ze zdjęcia wyglądają raczej śmietnikowo ale sprawny motoplat z dwoma cewkami w zasadzie wypełnią swoją wartością tą cenę.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Jeżeli odpuścisz robotę z tymi amortyzatorami to może ja bym je wziął, moje mają lekkie braki. Jak byś był chętny pozbyć się to zapraszam na priv :)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00