CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Szary czleczek

Mam pytanie. Chc? kupi? dla swego syna cz cross, bo ci?gle wspomina o tym motorze. Poda? mi te 3 typy:125, 250, 380. Bardzo dobrze je?dzi...przynajmniej dla mnie. Wiem,?e lubi katowa?. Kolega mi m?w?,?e niby 125 s? mocniejsze, ale 380 s? ciekawsze. Ale prosi?bym Was o rad?. Syn ma 182 wzrostu i 90 kg wagi. Kt?re z nich maj? mocniejsze silniki i mniej sie psuj?? Dzieki z g?ry za rady, bo ja za bardzo na tym si? nie znam. Pozdrawiam

Tytuł:
Admin
Awatar użytkownika

Wszystko zalezy od do?wiadczenia, czy mia? wog?le kiedys styczno?? z takimi sprzetami. Bardzo dobrze jezdzi - na jakim sprzecie? Je?li nie mia? zbytnio do czynienia z jazda w terenie to najpierw odpowiedniejsza by?aby moim zdaniem 125 bo 250 juz trzeba ostro trzymac za rogi - ma naprawde juz sporo mocy i przy ma?ym do?wiadczeniu mog?aby go ponie??. Je?li tak jest to proponowa?bym 125, nawet na jeden sezon, ?eby sie wprawi?, chociaz i tak nie ma ona ma?o mocy.
Tylko 125 ma MOTOPLAT (zap?on bezstykowy) i dlatego praktycznie nie ma potrzeby bawienia si? z zap?onem, ma 6 bieg?w, ale ma tez najwy?sze obroty. W 250 i 380 jest normalny zap?on, ale jest mozliwo?c zamontowania MOTOPLAT-u, opisane jest to na tym forum, maja 4 biegi no i mniejsze obroty i sporo wi?cej mocy.

Tytuł:
Zaawansowany czleczek

Mo?na si? tylko podpisa? pod s?owami kolegi Lukasza. Je?li syn nie ma do?wiadczenia w terenowej je?dzie , to 125 b?dzie odpowiednia. Przy odrobinie ros?dku 250 tez nie zrobi krzywdy. 380 jest najsilniejsza z tych motor?w, i wymaga silnej reki - nie to, ?ebym ja mia? takow? :-). Ale wi?cej si? nauczy na motorze, kt?ry pozwoli si? w miar? ?atwo okie?zna?.
Co do zap?on?w w 250 i 380, to tez prawda. Fabrycznie sa stykowe, i jest to bodaj najbardziej zawodny element tych sprz?t?w - trzeba cz?sto zagl?da? i pilnowa?, czy nic si? nie rozkr?ci?o od wibracji, w jakim stanie s? platynki. Motoplat za?atwia spraw? raz na zawsze.
Oczywi?cie trzeba pami?ta? o odpowiednim ubraniu: buty, kask, ochraniacze na kolana i klatk? piersiow?.
Pozdrawiam, i mo?e wkr?tce powitamy kolejnego CZ OWNERA.

Tytuł:
Ekspert

Ja jeszcze dorzuc? swoje 3 grosze odno?nie samego zakupu. Lepiej poszuka? lepszego egzempla?a troch? d?u?ej ni? napala? si? na pierwszy lepszy bo w wi?kszo?ci CZ w Polsce s? niemi?osiernie skatowane i pe?ne burackich patent?w wi?c bacz aby Tw?j syn nie nabawi? si? choroby nerwowej przez to ?e mu koza nie b?dzie dzia?a? tak jak on by sobi? tego ?yczy?. Jedno jest pewne, do CZ trzeba mie? talent w r?kach a jesli si? go nie ma to po roku ju? si? bedzie mia?o (przychodzi razem z nerwic?). Ja ju? widz? pierwsze oznaki nerwicy :) (talentu jeszcze nie). A co do mocy to tak jak przedm?wca powiedzia? te wi?ksze pojemno?ci nie zabijaj?. Ja po lichych do?wiadczeniach z WSK 125 wskoczy?em na 380 i jeszcze ?yj? (mo?e dlatego ?e tak ma?o je?d?? z braku talentu do naprawiania).

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00