CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Mlody postmen
Awatar użytkownika

OK, temat stary jak sama Cz było kiedyś o tym sporo ale część postów została utracona a i nowym pare info się na pewno przyda więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Jak już pisałem na boxie padaja mi świece, miałem już taki problem ale udało się go zminimalizować poprzez wymianę kondensatora, świece dalej padały ale jedna na tydzień a nie co 10 kilometrów... :neutral: Ktoś pisał kiedyś że pomogła mu wymiana cewki na taką od Jawy Twin Sport 6v, na Allegro jest sporo cewek ale 12v, na elektryce się nie znam więc tu moje pytanie...Czy cewka 12v da rade w CZ380????
Zeby nie robić syfu proszę o odpowiedzi dotyczące tylko konkretnie tego tematu i oprócz odp na moje pytanie piszcie co jeszcze może powodować taki stan rzeczy...tylko konkretnie co i jak.....Zależy mi na tym bo to jedyny (oprócz tylnych amorów) najuciążliwszy defekt mojej kozy który mi sen z oczu spędza.......Pozdro

Tytuł:
Ekspert

Ja bym spróbował z jeszcze jednym kondensatorem. Może jakiś cholerny zbieg okoliczności.
Co do cewek to mogę ci pożyczyć taką cewkę od jawy/cz. Mam też od mz ts. Obie są 6v.
Pojeździsz, zobaczysz czy nadal to samo. Jutro lub pojutrze będę w radości.
Cewka 12V też będzie działać. Teoretycznie iskra będzie mniejsza ale w praktyce różnica niewielka. Na pewno mniejszy prąd będzie płynął. Jeździłem na takiej i na takiej.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

ja tez mialem taki klopot dopuki niezlozylem motoplatu tylko ze w 380 to jest problem z motoplatem ale jakbys dorwal dobrego tokarza i troche sprytu i bedziesz mila spokuj ;)
pozdro

Mlody postmen
Awatar użytkownika

perznaz pisze:
OK, temat stary jak sama Cz było kiedyś o tym sporo ale część postów została utracona a i nowym pare info się na pewno przyda więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Jak już pisałem na boxie padaja mi świece, miałem już taki problem ale udało się go zminimalizować poprzez wymianę kondensatora, świece dalej padały ale jedna na tydzień a nie co 10 kilometrów... :neutral: Ktoś pisał kiedyś że pomogła mu wymiana cewki na taką od Jawy Twin Sport 6v, na Allegro jest sporo cewek ale 12v, na elektryce się nie znam więc tu moje pytanie...Czy cewka 12v da rade w CZ380????
Zeby nie robić syfu proszę o odpowiedzi dotyczące tylko konkretnie tego tematu i oprócz odp na moje pytanie piszcie co jeszcze może powodować taki stan rzeczy...tylko konkretnie co i jak.....Zależy mi na tym bo to jedyny (oprócz tylnych amorów) najuciążliwszy defekt mojej kozy który mi sen z oczu spędza.......Pozdro

napisz jak wyglada swieca po wyreceniu,chodzi mi czy jest czarna??????
MIALEM TEN SAM PROBLEM KOMBINOWALEM Z ZAPLONEM ,CEWKAMI,ZALOZYLEM NAWET TRANZYSTOROWY A PROBLEM ZNIKNAL PO WYMIANIE GAZNIKA :mrgreen:

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

Świece jak wykręcam no to jest czarna i nawet jakiś nagar na niej zostaje... masz może Slawek jakiś gazniczek konkretny pasujący do 380?

Tytuł:
Zaawansowany czleczek

U mnie dzieje się to samo ... Wtedy CZ na wysokich obrotach sie dławi

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

U mnie tez swiece padaly, co 15 min jazdy i potem musieliscie sie ze mnie nabijac ze musialem pchac cz 3 km do domu w nocy i w desz ;( Kupilem nowy zaworek ilgicowy i obnizylem znacznie poziom paliwa, i cz pali z kopa i swiece nie maja zamiaru padnac ;) Po prostu jak jest za duzo paliwa, to swieca nie wyrabia , i dlatego swiece padaja. Musi byc dobrze gaznik wyregulowany, szczelny zaworek zeby sie nie zalewala , i pewne dysze, najlepiej nowe dla pewnosci kupic.

Pozdr.

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

Tylko moja pali na kopa, nie dławi się i trzyma wolne obroty żeby ją zgasić trzeba fajkę ściągnąć...iglica jest na ostatnim otworku.Jutro kupię nowy kondensator może to tylko to.
Ale piszcie jakie macie jeszcze pomysły albo jak sobie poradziliście z podobnymi problemami.
Pozdro i dzięks

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

perznaz pisze:
Świece jak wykręcam no to jest czarna i nawet jakiś nagar na niej zostaje... masz może Slawek jakiś gazniczek konkretny pasujący do 380?

i tu lezy przyczyna padania swiec :lol: czarna swieca to zaniki iskry(pewnie jeszcze masz przepaly :mrgreen: (bogata mieszanka paliwo-powietrze)i nie osiaga wlasciwej mocy.nie szukaj przyczyny w zaplonie

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

To co gaznik regulować????????
Czy zmieniać od razu gaznik :smile:

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

perznaz pisze:
To co gaznik regulować????????
Czy zmieniać od razu gaznik :smile:

jak masz sadze na swiecy to przyczyna jest zly sklad mieszanki,ale jak chcesz to zmienic ukladem zaplonowym to powodzenia :lol:

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

Bo wcześniej świeca była taka sama po wykręceniu jak jest teraz i zmiana kondensatora pomogła (trochę) więc ten skład mieszanki mnie trochę dziwi...tymbardziej że teraz iglica jest na minimum ustawiona więc dostaje jeszcze miej paliwa,a świece idą bardziej...

[ Dodano: 2007-04-11, 16:43 ]
P.S Jak by to był tylko skład mieszanki to by świece zalewało i po jej wykręceniu i wyczyszczeniu by dalej działała, a te w ogóle nie działają iskrę albo maja słabą labo nie maja żadnej...więc co sama mieszanka to chyba nie za bardzo.

[ Dodano: 2007-04-12, 18:23 ]
Zmieniłem kondensator, godzina hasania bez zmiany świecy....kolejny wyjazd i powrót do domu :twisted:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00