CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Szary czleczek

W czerwcu kupiłem CZ 380/514. Długo się nie cieszyłem jazdą, po 2giej przejażdżce zauważyłem że rozkręcił się jeden z tylnych amortyzatorów i wylał się olej. Zabrałem się za jego demontaż, a że byłem ciekawy jak wygląda od środka ta dodatkowa puszka powietrzna to ją też rozebrałem. Nie wiedziałem jednak jak go do końca rozłożyć, a przy okazji uszkodziłem czarną gumę z tej puszki. No i tak to wszystko leży do dziś. Chciałbym to w końcu zrobić.
Zdjęcia motoru i amortyzatora możecie zobaczyć tutaj.
Pytanie moje jest jak się ten amortyzator rozkręca, tak aby wyjąć tłok. Jak go potem napełnić olejem. Czy da się gdzieś dostać taką gumę? No i czy w ogóle te puszki będą mi potrzebne, bo jak widać na zdjęciach otwór, który jak mi się wydaje prowadzić ma do tej puszki, jest zatkany silikonem.

Tytuł:
Ekspert

Aby wyjąć tłok musisz wyjąć zawleczkę z drutu. Coś na kształt pierścionka zegera lecz z okrągłego drutu i bez żadnych oczek. Jak zerkniesz do środka to zobaczysz że tłok opiera się na nim właśnie.
Taki sam jak ten na wierzchu na górze którym ustawiasz napięcie wstępne sprężyny. Jest kilka rowków do wyboru. Taki rowek jest też w środku cylindra.
Może te kondomy były już wcześniej rozerwane? Przeważnie tak właśnie jest.
Zerknij do tematu 'optymalizacja pracy zawieszenia' jest tam co nieco napisane. Również o napełnianiu olejem.

Tytuł:
Szary czleczek

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem że trzeba wyciągnąć ten pierścień, tylko nie za bardzo wiem jak to zrobić i bałem się porysować. Kondona na pewno ja rozerwałem, bo źle zacząłem rozbierać tą puszkę i wentyl wpadł mi do środka, nie mogłem inaczej musiałem go rozerwać. Tak czy inaczej otwór z amortyzatora do puszki mam zalany silikonem więc chyba nie wielka strata. Ta regulacja powietrzna chyba nie jest niezbędna?

Tytuł:
Ekspert

Jak na amatorskie potrzeby nic wielkiego się nie stanie bez kondomów. Ważne żeby olej się tamtędy nie wylewał. Skoro jest to zaklajstrowane to możesz tak już zostawić.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00