CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Łochocho, ale mnie tu dawno nie było.
Czas wskrzesić koze.
Jako, że zawsze miałem mokre amory trzeba coś z tm zrobić. Główny uszczelniacz mam nowy.
Problem jest ze zintegrowanymi zbiorniczkami.

Otóż jakie bym nie dał o-ringi zawsze leje. Śmiem twierdzić, że tuleje po prostu są do wyrzucenia.
Owe tuleje może każdy tokarz dorobić, ale oryginalne tuleje wewnątrz nie są gładkie a raczej prążkowane. Dlaczego?? Co by było gdybym zrobił gładkie na całej długości??
Druga sprawa to materiał. Z czego one są wykonane?? Jakaś stal nierdzewna??. Długo stoi koza a rdzy nic na nich nie ma.
Pozdrówka.

PS. Latacie coś kozami?? Bo forum widzę umiera.

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol

jezeli nie zalezy Ci na oryginale i masz dostep do tokaza i materialu, to proponuje wykonac zbiorniczek z Alu i masz spokoj + zespawanie go z amorem.
najprostsze, najszybsze, najtansze, najlepsze, najtrwalsze.

Mozesz kombinowac z gwintem tak jak jest w Marzocchi.
Naspawac alu na gniazdo. Przetoczyc, zagwintowac. Dorobic nowe zbiorniczki, alu lub stal i zagwintowac od wewnatrz. Uszczelnienie za pomoca oringa i kolnierza.
Ale to jest kupa roboty. Wiec pierwsze rozwziaznie moze nie najladniejsze, ale ile mniej roboty..

Kiedys u sasiada zrobilem fuszere tj. utwierdzenie polozenia zbiorniczka wzgl amora za pomoca zywyicy i mat. Olej ze zbiorniczka ciekcnie tylko wtedy gdy zbiornikczek nie jest rownolegle do amortyzatora (oczywiscie jesli oring masz dobry). Dzieje sie tak gdy gniazdo alu jest juz sponiewierane ( dorobienie nowej stalowej tuleji nic Ci nie da... no chyba ze innych wymiarow + toczenie gniazda.)
Zalepienie zywica (tylko solidne zalepienie + porzadne odtluszczenie) moze nie jest tak dobre jak 1 sposob tj alu zbiorniczek i spawanie, ale tez jest skuteczny.

Załączniki:
Komentarz: alu Marcopla
HPIM5239.JPG
HPIM5239.JPG [ 124.35 KiB | Przejrzano 656 razy ]

Zaawansowany czleczek

te amortki teraz są u mnie wraz z resztą części na wakacjach będę się brał za ich regeneracje i robnienie całej kozy ile się da przynajmniej :smile: tak z ciekawości to czy te zbiorniczki co są na zdjęciu to są oryginalnie tak zrobione?? bo jeśli to kombinowanie to tak tragicznie nie wygląda nawet na taką lepszą ocene się łapią:)

trzeba będzie u mnie dorobić tuleje prowadzącą a tak to raczej są kompletne
http://www.picshot.pl/public/viewset/76420

[ Dodano: 2012-06-02, 13:05 ]
Lopez Ty mozesz mieszkasz gdzieś na Mieszka I?? :smile: ktoś wystawiał na sprzedasz w rzeszowie jakieś części już chwile temu :smile:

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

rzuc okiem na czesci skladowe amora.
http://www.czcross.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

no pokazanym przez Ciebie foto brakuje "zbieracza brudu". Nic nie trzeba dorabiac bo zbieracze sa do kupienia w zestawie regeneracyjnym.

Natomiast tloki masz chyba jakies kombinowane.
Na foto dobrze nie widac, ale cos podejrzanie wygladaja.

Foto z Twoim/Marcpola amorem pokazalem bo wlasnie tam ktos dorobil alu abiorniczk i go dospawal.

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Jednak wolał bym coś w deseń oryginału.
Aluminiowe kołnierze i rowek na o-ring są w dobrym stanie. Aluminiowe dekielki(te co trzymają kondomy są w trochę gorszym stanie, ale to by można dorobić nowe).
Wnioskuję, że problem stanowi zbyt duży luz tuleja-aluminiowy kołnierz.
Można dotoczyć nowe tuleje o ciut mniejszej średnicy, żeby się nie kiełotały.
Interesuje mnie jakie zadanie spełniają "prążki" wewnątrz tulei.

Dotoczenie z aluminium były by OK ale nie wiem czy nie zbyt delikatne. Dobre by było dur aluminium lub jakieś domieszkowane, ale gdzie tego szukać. A może stal nierdzewna??

mazur9393 pisze:
te amortki teraz są u mnie wraz z resztą części na wakacjach będę się brał za ich regeneracje i robnienie całej kozy ile się da przynajmniej :smile: tak z ciekawości to czy te zbiorniczki co są na zdjęciu to są oryginalnie tak zrobione?? bo jeśli to kombinowanie to tak tragicznie nie wygląda nawet na taką lepszą ocene się łapią:)

trzeba będzie u mnie dorobić tuleje prowadzącą a tak to raczej są kompletne
http://www.picshot.pl/public/viewset/76420

[ Dodano: 2012-06-02, 13:05 ]
Lopez Ty mozesz mieszkasz gdzieś na Mieszka I?? :smile: ktoś wystawiał na sprzedasz w rzeszowie jakieś części już chwile temu :smile:

Jestem z okolic Rzeszowa.

[ Dodano: 2012-06-04, 13:52 ]
Rozprułem na cześci pierwsze jeden amortyzator i sprawa ma się tak:

Leje główny uszczelniacz pomimo, że jest nowy. Dlaczego?? A no dlatego, że tłoczysko ma luz w nakrętce. Wypracowana mosiężna tuleja. Czesi rozwiązali to tak idiotycznie, że owa tuleja jest umieszczona za uszczelniaczem, przez co nie jest wogóle smarowana.
Trzeba by roztaczać nakrętkę i wstawić nowe tuleje. Czy ktoś się orientuje czy można w IMPOL-u lub u finiplexa dostać nowe takie nakrętki?? A może ma ktoś na sprzedaż w dobrym stanie??.

Leje również z zbiorniczków z kondomami. Powód: tuleja "kolebie" się na aluminiowym kołnierzu oraz jest trochę poniszczona powierzchnia wewnątrz. Trzeba będzie dotoczyć nowe tuleje o ciut mniejszej średnicy. Czy stal czy aluminium to jeszcze nie wiem.
Co więcej olej dostaje się do wnętrza kondomów pomimo, że nie są dziurawe.

Pozdrówka.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00