CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Mlody postmen
Awatar użytkownika

Witam niedawno kupilem sete i mam z nią taki problem a mianowicie Wrzucam 1 ruszam i od 1 biegu o 6 biegu idzie spoko, biegi ładnie wchodzą, ale jeśli chce np. z 5 biegu zredukować na 3 no to wejdzie 4 i aby zmienić na niższy, muszę zgasić moto albo się zatrzymać, i lekko pchając w przód i w tył znaleźć 1 bieg lub luz i wtedy znowu o1 123456 idzie ok. ale jeśli chce zredukować z np. 4 na 2 no to nie mogę, wejdzie 3 i koniec. Co to może być ? czy moze byc to wina lekko ciągnącego sprzęgla ?? jestem bezradny :sad: pomocy

Tytuł:
Admin

Twój problem często występuje w motocyklach Yamaha. Nie zagłebiałem się w temat specjalnie, ale jako użytkownik wielu Yamaszek w swojej kadencji, mogę powiedzieć, że problem występuje przy wciśniętym sprzęgle do końca. Nie dzieje się tak za każdym razem, ale dość często...Proponuję redukować biegi na półsprzęgle, w przypadku Yamahy działa.

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Cytuj:
Co to może być ? czy moze byc to wina lekko ciągnącego sprzęgla ?? jestem bezradny :sad: pomocy

sam sobie odpowiedziałeś :D

nie spotkałem jeszcze moto w którym przy lekko ciągnącym sprzęgle, redukcja byłaby bez problemów, w mojej crm jak sprzęgło nie wysprzęglało do końca też redukcja o 2 biegi była prawie niemożliwa...

Tytuł:
Admin

MM zaprzeczasz mojej teorii :mrgreen: dawno nie miałem motocykla pod dupą ale wydaje mi się że daje radę manipulować biegami na ciągnącym sprzęgle. Wydaje mi się, że problem jest tylko ze złapaniem luzu.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Oczywiście że sprzęgło nie możne mieć na to wpływu bo w CZ biegi wrzucasz i zrzucasz bez sprzęgła, wiec ciągnące sprzęgło nie powinno mieć wpływu tak jak pisze jagon.

To jest wina źle działającego automatu który zbija bieg w dół i się zacina, albo przyczyny trzeba szukać w skrzyni.

A regulacja sprzęgła to 5 minut roboty.

[ Dodano: 2011-02-19, 18:07 ]
mm1234 pisze:
[ w mojej crm jak sprzęgło nie wysprzęglało do końca też redukcja o 2 biegi była prawie niemożliwa...

to też dziwne zjawisko bo w motocyklu skrzynia jest tak skonstruowana ze sprzęgła możesz użyc do ruszenia a później podczas jazdy o nim zapomniec

Tytuł:
Ekspert

Działanie sprzęgła ma ogromny wpływ na działanie skrzyni biegów. Nawet jeśli przeważnie nie używamy sprzęgła to czasami jednak są sytuacje kiedy to czynimy. Źle wyregulowane lub zużyte sprzęgło może powodować problemy ze zmianą biegów. Nie raz już byłem zaskoczony po jakiejś naprawie sprzęgła lub po regulacji o ile lepiej zaczeły wchodzić biegi. Nie mówię akurat o CZ bo moje suche sprzęgło nie daje się wyregulować a biegi i tak chodzą jak poemat. Ale w 516 sprzęgło jest już bardziej kulturalne i może ma też większy wpływ. Czy te objawy mają miejsce gdy używasz sprzęgła przy zmianie czy też nie?

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Cytuj:
dawno nie miałem motocykla pod dupą ale wydaje mi się że daje radę manipulować biegami na ciągnącym sprzęgle.

jagon to że da radę nie znaczy że tak można i że to dobre dla motocykla ?? mnie w dt 80 zdarzało sie na pełnym gazie zrobić redukcję biegów bez sprzęgła nie chcący bo nacisnąłem nogą dźwignię i dało sie zrobić redukcje ale obawiam sie że po parunastu takich manewrach skrzynia jest do śmieci........czyli wniosek ?? da się ale nie powinno sie tak robić.....

Cytuj:
to też dziwne zjawisko bo w motocyklu skrzynia jest tak skonstruowana ze sprzęgła możesz użyc do ruszenia a później podczas jazdy o nim zapomniec

tylko że biegi zmieniać bez sprzęgła trzeba umieć, ważny jest odpowiedni dobór predkości, i odpowiednie ustawienie manetki gazu....to że przy zmianie biegów bez sprzęgła nie zgrzyta nie znaczy że robisz to dobrze...gdzieś kiedyś czytałem obszerny artykuł odnośnie zmiany biegów bez sprzęgła, jak znajdę zalinkuje...a redukcja bez sprzęgła jak sie nie umie tego zrobić jest bardzo niebezpieczna, nie raz już słyszałem o wyszczerbionych trybach, połamanych karterach.....

ja osobiście nie umiem, uważam że mnie jako amatora podczas polnej jazdy nie zbawią te ułamki sekund, na wciśnięcie sprzęgła a z dwoja złego lepiej zakatować sprzęgło które jest łatwiej wymienić i jest tańsze niż skrzynię....tymbardziej że japońskie małe dual sporty mają bardzo wytrzymałe i żywotne sprzęgło kumpel w mtx 125 przez 3 lata go nie ruszał a zmieniał biegi ze sprzęgłem i latał ostro....

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Nie twierdze ze zmieniam biegi prawidłowo, ale tak potwierdzasz, jest to możliwe.

Źle działające sprzęgło możne i jakiś wpływ ma ( nie wiem jaki ) ale z doświadczenia swojego wiem ze gdy u mnie nawaliło ( zatarła się mosiężna tulejka w koszu ) to skrzynia działała prawidłowo mimo wszystko.

Jednak wyregulować sprzęgło to nie problem i się wyjaśni czy to od tego czy nie, jednak uważam ze to nie wina sprzęgła

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

doszłem że prawdopodobnie jest to wina automatu bo gdy zrzuce z 6 biegu na 4 to sie przytnie a jak podniose dźwignie o kąt ok 3stopnie to biegi schodzą i sytułacja powtarza sie na dalszej redukcji !! jak myślicie ?? ja tak twierdze !!! a moze ma ktoś do sprzedania cały automat ??

Załączniki:
Komentarz: właśnie bym potrzebował tego
DSC00319.JPG
DSC00319.JPG [ 26.68 KiB | Przejrzano 740 razy ]

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol

wymien nieposluszna sprezyne automatu - ta co rozpiera bloczki.
akcja jest taka ze po zmianie biegu bloczek nie zaskakuje Ci do konca i trzeba troszke mu pomoc przez podniesienie o pare stopni dzwigni zmiany biegow. Przy tej czynnosci od razu slychac charakterystyczny dziwek tych dwoch bloczkow wsakujacych w odpowiednie miejsce.

zobacz czy 2 sruby przykrecajace prowadnice/oslone tych bloczkow nie sa przypadkiem za dlugie. Jesli tak to moga blokowac automat. co prawda nic o tym nie mowiles wiec sa pewnie ok, ale warto sprawdzic.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00