CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Mlody postmen

Witam.Dzisiaj prubowalem zapalic moja cz 125 i mam problem raz ja zalewa a raz swieca sucha i ani z kopa ani na pych nie chce palic.Co moze byc?Podejzewam ze regulacja gaznika jak jej dokonac wiem ze dotego sa 2 srubki krecilem nimi i nic to nie dalo.Dodam ze niereguluje gaznika pierwszy raz mam juz troche doswiadczenia a tu nic z tego.A moze to nie gaznik jak sadzicie?Blagam pomuzcie!!

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

siemano :)

a czy przypadkiem nie zasysa Ci lewego powietrza. np przez dolot, rozszczelniona komore korbowa, albo poluzowana srube spustowa w dolnej czesci skrzyni korbowej ?

najbardziej prawdopodobne wydaje mi sie ze poluzowal Ci sie dolot (guma miedzy cyl, a gaznikiem albo tuleja w cyl na ktora zaklada sie gume dolotu). Przez co raz zasysa mieszanke przygotowana przez gaznik, a raz wpada lewe powietrze totalnie zubazajac mieszanke. u mnie byla taka akcja. Ktos probowal zwiekszyc dolot. Wsadzil dorobiona tuleje dolotu....ale niestety za luzna :(

regulacja gaznika:
+Im wieksza dysza wolnych obrotow tym wiecej benzyny na niskich obrotach.
Wkret regulacji wolnych obrotow(srubka pozioma) powienien byc wykrecony okolo 1,5-2obrotow i odpowiada za ilosc powietrza na niskich obrotach.

+Dysza 'wysokich' obrotow odpowiada za obroty srednie i wysokie.
Tak samo przepustnica i iglica.
Im wieksza dysza wysokich obr. tym wiecej benzyny.
Im iglica wyzej w stosunku do przepustnicy tym wiecej beznyny, im nizej w stos. do przepustnicy tym benzyny mniej.

+Poziom paliwa odpowiada za caly zakres obrotow.
Im wyzszy tym mieszanka bogatsza, im nizszy tym ubozsza.

mam nadzieje ze pomoze. pozdrawiam

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00