CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Ekspert
Awatar użytkownika

witam

mam taki problem ze :

do skrzyni nalalem 0,7l przekladniowego transelfa. czyli bardzo gestego oleju. ale po wyjezdzeniu calego baku z 0,7l zrobilo mi sie ok 0,35l !!! wiec wychodzi na to ze zasysa mi olej chyba przez simmering od sprzegla (bo caly silnik jest suchy a uszczelnienie skrzyni korbowej i skrzyni biegow robilem bardzo dokladnie).

czy moze to byc wina zlej kolejnosci zakladania simmeringa i tuleji na wale??
najpierw zaklada sie simmering a pozniej wciska tueje czy na odwrot??
bo ja wlasnie najpierw wsadzilem simmering a potem tuleje i boje sie ze jezyczek simmeringa jest ustawiony w zlym kierunku i to jest przyczyna??

jak sadzicie?? help me Cz'et brothers!![/center]

Tytuł:
Zaawansowany czleczek

sprawdz swiece i zobaczysz czy zasysa olej. moze olej sie tak rozlal po silniku ze masz wrazenie ze jest mniej chyba ze dokladni spusciles i wiesz napewno ze wsiakl.

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

nie ma znaczenia tulejka jest ma sciety rant wiec nie powinna odgiac wargi, a jakby olej w takim tempie wchodzil do komory korbowej to ciezko by bylo raczej normalnie jezdzic

http://www.youtube.com/user/luc01as

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Moze byc tez gniazdo simeringa uszkodzone, i olej przedostaje sie bokiem.

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

dzieki za pomoc.

z tym olejem to racja. normalnie na pewno by nie jezdzila ale gdzies wyparowal dziad !! :wink:

powiedzcie jeszcze jaki tam simmering powinien siedzziec

22x47x7 ??

chodzi mi szczegolnie o wymiar wewnetrzny.

Ostatnio zmieniony 2008-05-26, 15:54 przez szubert1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Admin

Powiedz jeszcze kolego czy w oleju nie wyczuwasz zapachu benzyny?

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jak odpalam fure to przez 2 min jest siekiera i to straszna. pozniej jak ja przpaluje troche na wysokich obrotach okolo 1 min to dymienie jest w normie ( troche widac dymek ) ale ani troche nie drazni to nosa i nie wydaje sie byc cos nie halo. swieca zreszta tez git opalona.

szczerze mowiac to nie wiem co sie stalo z tym olejem. obastawiam 2 przyczyny:

1)moze go przez te rurki odpowietrzajce wyrzucilo ?? (mam zalozone rurki przez co nie wyrzuca mi oleju na silnik ale nie widac wlasnie czy dziad zostal wyrzucony bo wszystko idzie pod silnik)

2) no i druga przyczyna zwiazana z dymieniem na poczatku jako efekt spalania benzyny ze skrzyni korbowej (przy spokojnej jezdzie zbiera mi sie waha w komorze korbowej) + chyba ZASSANY OLEJ przez simmering od sprzegla (okazlalo sie ze zalozylem simmering o srednicy wewnetrznej 20 czyli tak jak na strone motoplatu zamiast srednicy wew 22). tylko dziwi mnie to ze cz'eta jest w stanie to wszytsko przepalic do tego stopnia ze swieca jest piaskowego koloru i pali z pierwszego kopa na zimnym silniku.

jak sadzicie Panowie prawdopodobna jest ta druga opcja??

jaki powinien byc simmering na wale od sprzegla?? srednica wew simmeringu 22 czy 23 ?? bo ja mialem zalozony po kupnie silnika 22 mimo ze srednica zew tuleji jest 23mm. (inna sprawa ze zalozylem simmernig o srednicy wew 20 ;) )

ma ktos do sprzedania tuleje na wal od strony sprzegla. tylko taka ladniutka ??:)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00