CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Zaawansowany postmen

Przede wszystkim ZAPOMNIJCIE O TEJ FIRMIE i tych starych dziadkach, którzy tam pracuja.

Jak wiecie w lato dorabialem tam tlok. "Na oko" wszystko wygladalo calkiem dobrze, wiec go zamontowalem, zwlaszcza, ze dziadek dawal gwarancje. Od tamtego czasu przejezdzilem moze 2mth i oto co wyjalem z silnika po tym jak po prostu sie zatrzymal (na luzie na srednich obrotach):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eae ... 9778e.html
Dopiero wtedy dotarlo do mnie, ze przed zamontowaniem, powinienem go "przebadac". Teraz juz wiem, ze jest to silumin z puszek po piwie o czym swiadczy stan wypalonego denka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a7a ... 53027.html
I jeszcze jedna fota samego denka (pomijam to, co sie stalo z cylindrem):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/595 ... 0d41c.html

Zabralem to wszystko i pojechalem do niego w piatek. Bylem dzisiaj i powiedzial, ze to jest moja wina bo albo nie dalem uszczelki pod cylinder albo pod glowice i tlok uderzal o scianke komory spalania. Odpowiedzialem, ze to musialo sie stac w chwili awarii bo ja dalem te uszczelki (faktycznie na denku sa slady od uderzenia). Nie chcial sluchac i zaproponowal mi 250zl za dorobienie nowego tloka (od taka obopolna wina). No to ja mu mowie, ze przeciez i tak wypalil by sie otwor w denku - co z reszta widac i ze to musi byc wina materialu. No to on zaczal wywod na temat tego ile to on lat nie dorabia tlokow itp itp... Jednym slowem szkoda gadac. To oczywiscie nie jest wszystko co ja mu powiedzialem i co on mi powiedzial, ale nie ma sensu tego tutaj pisac.

W rezultacie mam zrobiony niechciany szlif (nie skonsultowal tego ze mna i zjechal prawie na 83,3[mm]). Nie mam tloka na wzor, bo powiedzial, ze nie odda dowodu rzeczowego no i oczywiscie nie moge jezdzic. Mamy za to wszyscy wspolna i prawdziwa opinie na temat tej firmy...

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

i co teraz?
masz kolejna firme dorabiajaca tloki na oku, czy ladujesz tlok impol/finiplex ?

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Tak wogóle to dlaczego dorabiałeś?? W impolu nie mieli??

Tytuł:
Zaawansowany postmen

Sprzedaje tak jak jest. Niebawem bedzie na Allegro. Jak nie bedzie zainteresowania to pomysle co dalej.
Dorabialem bo nie mieli na taki nadwymiar jak potrzebowalem.

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

Jak masz pelna lodowke i druga fure do jazdy to szkoda sprzedawac.
Zreszta cz jesc nie chce, nawet oc nie potrzebuje.

Ja bym wyszperal do niej jeszcze oryginalne brakujace czesci i odstawil na zasluzona emeryture.

Tytuł:
Zaawansowany postmen

Tak, tylko ze juz nie mieszkam w Pruszkowie. Pozatym przed samym wyjazdem zauwazylem, ze skrzywil sie korbowod. Pozatym to nie jest jakis okaz oryginalnosci - nie ma sensu zeby stala nieuzywana.

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

Osobiście byłoby mi szkoda sprzedać taką cz 380 .W przypływie mamony byś zrobił i śmigał :cool: a puki co to może poczekać :wink: , no ale cóż ,twoja sprawa.

Tytuł:
Szary czleczek

Szkoda tylko, że Pan "Sokol" zapomniał dodać, że uwaga : nie zastosował uszczelek pod głowicę i pod cylinder. Zamiast uszczelek pod cylinder i pod głowicę użył Pan czerwonego silikonu. Brak zastosowania uszczelek o odpowiedniej grubości spowodowało uderzanie tłoka w głowicę, czego efekt jest widoczny na zdjęciach.

Odniosę się do zarzutu o materiały. "aluminium z puszek" pochodzi z profesjonalnej huty stopów nieżelaznych w Skawinie. Skład materiału jest opracowany przez ten instytut, który wydał również odpowiedni certyfikat, który może Pan sobie obejrzeć na miejscu. Zapraszam. Ewentualne zarzuty odnośnie jakości materiału proszę śmiało skonfrontować z zespołem inżynierów, którzy go opracowali. Będzie Pan miał okazję praktycznego użycia swojej wiedzy.

Dodam jeszcze tylko że widoczny na zdjęciu defekt jest winą procesu odlewania, co jest moją winą. Natomiast nie ma on najmniejszego wpływu na powstałe uszkodzenie. Dlaczego ? A właśnie dlatego ze materiał w przekroju denka jest całkowice "zdrowy". Widać to po jego przewierceniu, natomiast powstały defekt dotyczy jedynie jego powłoki. Tłok uległ rozpadowi w wyniku działania siły zewnętrznej bez najmniejszej wątpliwości, co jest zasługą niewłaściwego montażu.

Ostatnim sprostowaniem jest niechciany szlif: wykonany w cenie 200 zł razem z nowym tłokiem, już po awarii. Nie było możliwości szlifu na wyższy wymiar. I tak w cylindrze są jeszcze widoczne ślady. Natomiast komplet usługi ma pan zrobiony za 200 zł. W tym cena za pański nowy tłok, duplikat zniszczonego przez Pana, wynosi 100 zł. Nic więcej nie muszę już dodawać.

Lechosław Kazimierczak
Ul. Wojska Polskiego 50
05-822 Milanówek
227558483
www.legra.neostrada.pl
www.legra-tloki.pl

Tytuł:
Zaawansowany postmen

W ubiegly weekend zamontowalem swiezo dorobiony tlok od LEGR-y. Poki co, wszystko jest w porzadku, a CZ pali bez problemu na kopa. Zanim go zalozylem, zostal zamonotwany prosty korbowod i przeprowadzona regeneracja walu.

Moglem zrobic zdjecia, byscie mogli sami ocenic roznica pomiedzy nim a poprzednim. Ten nowy wyglada naprawde ladnie, a denko spolerowalo sie recznie w 15 minut.

Po pierwsze nie dam sobie wmowic, ze jest to taki sam stop jak wczesniej. Tzn. stop moze i jest taki sam, ale tamten mogl miec np. wiecej zanieczyszczen.

Po drugie nowy ma bardziej plaskie denko, by obnizyc stopien sprezania i zeby przypadkiem nie udezal o glowice (powtarzam setny raz - zawsze zakladam uszczelke pod cylinder i glowice, pozatym ten poprzedni NIE UDERZAL, kazdy kto choc raz rozebral ten silnik wie, ze jest to niemozliwe bo ksztalt komory spalania to wyklucza).

Po trzecie rowki na pierscienie zostaly wykonane nizej - prawdopodobnie denko jest grubsze.

Za jakis czas bede zdejmowal cylinder zeby zobaczyc co i jak. Wtedy zrobie jakies zdjecia i Wam pokaze.

Tytuł:
Ekspert

Czy to oznacza że LEGRA ma już teraz formę tłoka do CZ380 i można tam ewentualnie taki tłok dokupić? Jeżeli tak to czy są jakieś ograniczenia wymiarów? Czy byłyby do wyboru wszystkie 4 nadwymiary oraz nominał?

Tytuł:
Zaawansowany postmen

Z tego co ja zrozumialem, to oni tam nie odlewaja kokilowo, tylko metoda ubijania masy praserskiej, ale moge sie mylic. Oprocz tego wiem na pewno, ze:
- kazdy tlok tej wielkosci kosztuje podobnie
- mozna sobie dorobic jaki nadwymiar tylko chcesz, u mnie jest w tej chwili ok. 83,4mm
- zeby dorobic tlok, trzeba dac stary (oczywiscie odbior wraz z nowym)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00