CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Silnik cz 125
Szary czleczek

Witam.
W marcu stałem się posiadaczem silnika cz 125 model 516. Kupiłem nie kompletny i postanowiłem przerobić go na membranę. Silnik był w bardzo dobrej kondycji.
W cylindrze zostały odcięte żeberka z przodu by przyspawać membranę od rotax-a. Cylinder był już kiedyś przerabiany, powiększone kanały i okna w stosunku do org. Kartery zostały rozwiercone tak aby nie było żadnego progu karter-cylinder. Została dorobiona nowa tuleja, cylinder jak i kartery zostały przystosowane pod kuty tłok wossner od cr 125. Kupiłem wydech od kx 125 i przerobiłem pod silnik cz. Silnik z tym wydechem powinien mieć większą moc i obroty maksymalne przeniosą się o jakiś 1rpm w góre, ok 11000rpm. Silnik miał pracować na dellorto vhsb 34 by pozbyć się problemów z paleniem i regulacją.

Silnik przerabiałem i remontowałem od marca, całe wakacje straciłem na czekanie aż każdy majster zrobi to co ma zrobić. Miałem przejeździć całe wakacje a wszystko leżało. Miedzy czasie kupiłem kx-a do którego miałem włożyć ten silnik. Teraz już jest praktycznie po sezonie i postanowiłem to sprzedać bo juz w tym roku nie pojężdżę. Nie ma już pieniedzy bo go skończyć, zostało tylko założyć zapłon bo podczas zapalania okazało się że mój motoplat jest padnięty i nie daje iskry. Próbowałem założyć zapłon od motoroweru ale się nie udało. Sprzedaje to bo potrzebuje kasy by zrobić remont w kx by mieć w następnym sezonie czym jeździć.

Zdjęcia z remontu:http://bikepics.com/members/Dumel/p5/

Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech pisze, w ostateczności sprzedam na części. U mnie leży na razie i się marnuje a ktoś mógłby mieć frajde z jazdy z tym silnikiem.
Pozdrawiam

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol jol elo elo :)

nie sprzedawaj tego sprzeta !
tyle sie narobiles i nawet nie wyprobowac tego ?!
akurat na allegro wisi zaplon. pewnie za 200zeta pojdzie.

jak wezmiesz sie za remont kx'a to z torbami pojdziesz, a tu masz sprzet po remoncie.

mam nadzieje ze nie zgrzeszysz, ale z ciekowsci powiedz jaka cena Cie interesuje za:
silnior bez zaplonu i gaznika?

Ew ile chcesz za:
Kartery
Cylinder
Tlok
Krociec ?

Najlepiej na Pw i najlepej za ta druga opcje :)

Tytuł:
Mlody postmen

Napisz jaka cena za all i jaka za sam silnik ;P

Tytuł:
Szary czleczek

Decyzje już podjąłem, miałem śmigać od wakacji do końca sezonu na tym ale wszystko się przeciągło. Sam cylinder i kartery całe wakacje czekały na frezowanie, to nie miałem kasy na tłok i tak w kółko. Mam tylko satysfakcje że udało mi się tyle zrobić, niech kto iny się cieszy tym. Za dużo kasy już wyrzuciłem w to i w simsona ogólnie, za te pieniądze to mam gruntowny remont silnika od kx-a. Silnik w tej ramie, żle się mieści, nie ma miejsca na gaźnik, kopką kopnąc nie można bo odrazu wali w podnóżek zostaje tylko na pycha co miłe nie jest.

Za silnik ok 1,2k, na części dopiero jak kupca nie będzie.

Tytuł:
Mlody postmen

a ramka ? Z ciekawości pytam bo chce sobie jakąś sprawić :wink:

Tytuł:
Szary czleczek

Rame to ja zostawiam dla siebie, po to to kupiłem żeby jeździć na tym. Do Sprzedania mam tylko silnik.

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

Czy to nie jest silnik 511?? Tzn. dół??

Był bym zainteresowany wałkiem startera i może gaźnikiem.

Tytuł:
Szary czleczek

Silnik model 516, tak wybite jest nawet na karterze. Na części sprzedam jak kupca nie będzie. A gaznikiem jak jesteś zainteresowany to pisz bo mi leży.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00