CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Ekspert

adin pisze:
Czy to jest normalne ze to powietrze gówno daje?

Raczej tak. Ogólnie to można sobie nieco utwardzić zawieszenie tym powietrzem ale cudów nie będzie. Kondom z powietrzem to jest tylko przestrzeń kompensacyjna amortyzatora. Gaz jest ściśliwy i dzięki temu ciśnienie w amorku nie rośnie zbyt dużo gdy tłoczysko wejdzie do środka.
Aby regulować zawias pod takie zjawiska jak wybijanie na dziurach, trzebaby się wziąć za tłumienie, a to może być zmieniane w tym przypadku tylko jakimiś innymi konfiguracjami blaszek na tłoku. Bez ogromnego doświadczenia nie ma szans żeby zdziałać coś takim sposobem.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

No ok to w takim razie nabije tam powietrza przyzwoicie i się z tym jakoś pogodzę ;]

Tytuł:
Mlody ekspert
Awatar użytkownika

A masz olej w amorkach??
Ja nie mam i naprawde działa jak katapulta.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Jeden amorek przepuszcza coś.. drugi jest suchy.. może dlatego że nic niema w środku :roll: muszę to sprawdzić.

Tytuł:
Zaawansowany postmen

odnośnie gazu, to ogólnie nabijanie powietrza jest może nie kiepskim pomysłem, ale dużo lepszym wyjściem jest nabijanie amortyzatora N2, który w mniejszym stopniu zmienia swoją objętość w zależności od temperatury, chociaż w serwisówce chyba jest żeby pompować powietrzem

i j/w to ma też związek z olejem, rozkręć amory, zobacz ile masz tam podkładek itd. zalej olejem i dobrze odpowietrz (to jest tragedia), olej maks 10W

Tytuł:
Ekspert

Trzeba zacząć od rzeczy podstawowych ażeby wymagać poprawnej pracy od amortyzatorów. Ogólny stan, szczelność, olej. Jeśli nie ma oleju to tak jakbyś jeździł na samej sprężynie.

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Nie wiem czemu, ale przyjąłem bez sprawdzania ze olej w nich jest.. ale teraz mi się zdaje ze go prawdopodobnie niema.. i własnie przez to że działają same sprężyny tak mnie wybija

Tytuł:
Ekspert

Ogólnie rzecz biorąc można to wyczuć uginając tylne zawieszenie. Ewentualnie nacisnąć na wymontowany amortyzator. Nie będę się bawił w opis słowny ale nie ma problemu aby wyłapać czy amortyzator tłumi czy nie. Będzie czuć tępy opór, większy przy odbiciu.

Tytuł:
Zaawansowany czleczek

witam mam pytanie jak rozebrac zwawieszenie w secie 516 zintegrowane ze zbiorniczkami.Sory ale dopiero co kupilem ta sete i jeszcze nie jestem dobry w tych tematach.Mam nadzieje ze pomozecie ;)

Tytuł:
Ekspert

Musisz ścisnąć sprężynę i wyjąć pierścień blokujący. Ściągasz sprężynę i dalej z górki. Potem możesz wykręcić dużą nakrętkę z uszczelnieniem i masz w zasadzie amor rozebrany. Jeszcze aby tłok wyszedł z cylindra trzeba wyjąć drugi pierścień rozprężny w środku cylindra (a może nawet dwa).

Tytuł:
Zaawansowany czleczek

ok dzieki za pomoc jutro sie wezme za to i zobacze co i jak ;)

[ Dodano: 2010-07-02, 21:19 ]
witam mam jeszcze jedno pytania jak odkrecilem ta duza srube i nie chce mi wyjsc ten tlok i teraz pytanie czy tam jest jeszcze jakies zabezpieczenie typu seger czy poprotu pociagnac z calej sily i pojdzie.(wole sie spytac bo nie chce sobie zawieszenia uszkodzic ;) )

Tytuł:
Szary czleczek

posiadam w swojej Cz 125/516 amorki z niezintegrowanym zbiorniczkiem. Rozebrałem je i zacząłem porównywać ze zdjęciami Wojtka które zamieścił na drugiej stronie tego tematu. Przechodząc do sedna problemu, u mnie wogóle nie ma simeringa :/ wszystko jest oprócz simeringa. Mam zatem takie pytanie czy wie ktoś z was jakich wymiarów powinien być taki simering bo nigdzie ani na forum ani też w książkach nie znalazłem wymiarów ani wyglądu. Proszę o szybką pomoc !!!!!

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol

simeringa takiego nie dostaniesz chyba ze na zamowienie.
nie mowie dokladnie o podwojnym uszczelnieniu (ba tam takie jest - zobacz na fotkach) tylko o zwylkym simmeringu. to jest jakis tam niestandardowy rozmiar.

jak cos to jutro zmierze.
ogolnie polecam zestaw regeneracyjny z impolu albo jawaczesci.
45zl/komplet.
czyli 90+10zl przesylka =100zl na dwa amory.

Tam masz dwie uszczelki podwojnie + teflon na tlok.

a tu masz kupe fotek amora
http://www.czcross.com/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Tytuł:
Szary czleczek

szubert1985 chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że ja mam amortyzatory ze zbiorniczkiem niezintegrowanym a te z zintegrowanym zbiorniczkiem z tego co zauważyłem różnią się trochę. Poniżej na zdjęciu przedstawiam co znajduje się u mnie w amortyzatorach:

http://img690.imageshack.us/i/picture2ca.jpg/

żadnego simeringa oprócz tego małego znajdującego się w nakrętce nie mam .

http://img690.imageshack.us/i/picture2ca.jpg/

Mam takie pytanie czy dobra kolejność jest ułożenia części tych amortyzatorów ??? bo nie wiem czy poprzednik coś nie pokombinował, chce się upewnić ???
Aha no i czy koniecznie musze dobrać i złożyć z tym simmeringiem??? co przedstawiłem na poniższym zdjęciu wykonanym przez Wojtka

http://img34.imageshack.us/i/p2113867mediumrf78.jpg/

Przeszukując całe forum znalazłem że simering powinien być: TC 12x19x5

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol

nie chce pochopnie czegos pisac na 100% bo nie mialem w rece niezintegrowanych amorow chociaz akurat sztyce z tlokiem od niezintegrowanych juz tak.

Finiplex sprzedaje uszczelnienie - zmiennik - taka dziwna uszczeke. To wygladalo jak walec z gumy ze sprezynka po obwodzie plus w polowie wysokosci talerzyk o srednicy wew amora (wszystko z gumy).
Do amorow zintegrowanych nijak to nie pasowalo jesli chodzi o te baszki zabazpieczenia itd i podejrzewam ze wlasnie to bylo przeznaczone do niezintegrowanych. Dlatego moze u Ciebie to by sie sprawdzilo, ale musialbym to jutro sprawdzic.
Ja mam tylko jedna niekompletna sztyce od niezintegrowanych z ta alu miska i to bez tej podkladki dociskajacej uszczelke do miski, kupiona zeby zamienic wytarta szyce w moich zintegrowanych amorach. Dlatego nawet nie kominowalem z tym uszczelkami od finipa i wylozelem kolejny hajs na uszczekli z impolu.

Jutro sprawdze ten talerzyk i ta uszczelke od finiplexa.
Co prawda pisalem tez juz wczesniej ze sprawdze wymiary...ale zrobilismy lodowisko i katujac na lyzwach zapomnialem o tym.

Pomijajac to co napisalem wyzej, lepszym rozwiazaniem jest wywalenie tego uszczelnienia, czyli miski itd i wstawienie albo simmeringa + dwie dorobione blaszki + dwa pierscienie, albo zamiast simmeringa zestaw z IMPOLu. Zadje sie ze wlasnie Wojtek tak zrobil.

Tak na boku to, to co zaznaczyles na foto Wojtka to jest wlasnie dwuczesciowa uszczelka z Impolu. Mnieszja wsadzona w wieksza.
Nie wiem czy simmering sie sprawdzi w zamian za uszczelki dwuczesciowe z IMPOLu ale na pewno jest 10x tanszy. Watro sprobowac.
Czyli wywalic te alu miski i inne pierdoly dorobic dwie blaszki jak w zintegrowanych + 2 pierscienie i simmering.

aaa jeszcze jedna rzecz.
na foto jest jeden pierscien zabezpieczajcy. w amorze masz tylko jeden rowek i tylko jeden pierscien tam wchodzi?

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00