CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Szary czleczek

Witam jestem nowy na forum i chciałbym się was doradzić czy cz cross 125/516 jest dobry na początek i chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy dużo z tymi crossami jest problemów , wymieniania części , ile pali, jaką osiąga prędkość itp.Jeśli możecie to prosiłbym was o jakieś doradzenie.

pozdrawiam.

Tytuł:
Szary czleczek

Siemanko.Ja jakieś pół roku temu szukałem ceśki dla siebie do latania,ale nic nie znalazłem w rozsądnych pieniądzach oraz fajnym stanie.........(mówię o 380 bądź 250).Po 1.5 miecha szukania wkurzyłem sie i kupiłem Honde CR 125 z 1990 roku-bardzo dużo poprawiania drutów po jakiś wieśniakach ale włożyłem z tysiaka (obrobiłem kiwaczke,hamulce itp) i nie narzekam-bardzo szybki i zrywny motor.A zmierzam do tego,ze czasem zaglądam na allegro czy tu i stwierdzam że do ceśki jest 0 częsci!!!!!!!!Do hondy idzie kupić też trzeba sie naszukać ale da rade cokolwiek nabyc,a z cz jest lipa i nie żałuje że wziąłem japończyka.To tyle ode mnie.P.s. kolega ma 380 i narzeka na spalanie (wir w baku i zero mozliwości skakania na tej kozie z powodu amorów-w sumie ich braków)-kupił KLR-a i śmiga ze mną haha.Pozdro

Tytuł:
Ekspert

Ja też odradzam. Poszukaj jakiejś japońskiej setki. Na początek to o wiele lepszy wybór. Za 4000-4500 tysiąca można kupić coś z okolicy 2000 roku i cieszyć się jazdą. Oczywiście nie każdy dysponuje taką kwotą jednak zakup CZ może okazać się niewiele tańszy.
Moim zdaniem epoka śmigania na CZ minęła. Teraz jest to sprzęt dla miłośników, którzy chcą taki motocykl doprowadzić do pięknego stanu, bryknąć w amatorskich zawodach dla vintage bike-ów czy po prostu w niedziele rekreacyjnie zrobić spokojną rundę po lesie. Przyszedł czas na katowanie starych japończyków :)

Na marginesie dodam że twoje pytanie zostało przewałkowane wielokrotnie i jeśli jesteś zdecydowany na zakup to znajdziesz tutaj wszystko. A jeśli nie znajdziesz to niedobitki użytkowników forum napewno ci pomogą :)

W skrócie to jedyne co może zapewnić jako tako bezawaryjną jazdę CZ to uczciwy (i drogi zarazem) remont.

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

Jesli dysponujesz malym budzetem to nie kupuj nic taniego.
Biednych nie stac na tanie rzeczy. Cz z racji na wiek i specyficznej grupy uzytkownikow w ostatnich latach to totalne gruzy od samego poczatku do samego konca. Jest zniszczone w nich wszytsko. Z japonskimi motorami im starsze tym sprawa coraz bardzej podobna do Cz. Jesli kupiz cos taniego to szykuj sie na gruby remont. W remont solidny japonca, a nie jakies tam pierdoly potrzeba ok 3000zl.
To nie sa tanie rzeczy.

Tytuł:
Szary czleczek

OK dzięki wam bardzo za te podpowiedzi teraz to tylko pozbierać pieniędzy trochę i zobacze co będzie fajnego do kupienia.

pozdrawiam!

Tytuł:
Mlody postmen
Awatar użytkownika

A ja tam nie narzekam ,mam już 516 od pewnego czasu i dotychczas miałem problem tylko techniczne ( nóżka sprzęgła zawadzająca o gaźnik , wyciek między dyfuzorem i takie tam perdoły) ale tak jak Szubert mówi , bez solidnego remontu nie ma latania . :razz:

Tytuł:
Szary czleczek

Te problemy techniczne o których piszesz mogą sporo kosztować w praktyce,wiem coś o tym:) wtedy pozostają sklepy internetowe i tam szukanie części gdzie faktycznie jest taniej razem z przesyłką. Daj znać na jaki model ostatecznie się zdecydowałeś.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00