CZcross.pl

Największe (i jedyne) forum motocykli Cezet Cross w Polsce!

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Szary czleczek

witam mam do kupienia CZ 125 516 http://www.czcross.com/printview.php?t= ... ac00295787 to ten motocykl , prosze was powiedzcie czy warto

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

Witam. W zasadzie to motocykl nie jest najgorszy, nie widać żeby było z nim coś cudowane, jednak no to że stał w garażu 2 lata po remoncie nie znaczy ze będzie w dobrym stanie.
Do wymiany na pewno napęd (łańcuch i zębatka tył) Olej w skrzyni bo po 2 latach to się budyń mógł zrobić, opona tylna peknie albo nie pęknie, lepiej wymienić dla bezpieczeństwa, ta spawana flelga na pewno tez nie za ciekawa - może bić przy wiekszej prędkości lub co gorsza rozlecieć się przy wjechaniu w przeszkodę.
Nic nie pisze o zawieszeniu w jakim jest stanie.
Kupując CZ zawsze musisz się przygotować na zrobienie podstawowego remontu (tłok szlif łożysko na wale) żeby mieć pewność że jak wyjdziesz sie przejchać to wrócisz nie pchając jej.
A jak urwiesz coś z ceny to myśle że sie płaca :D :mrgreen:

Tytuł:
Szary czleczek

tzn mialo byc tak ,ze ja mu daje moja nsr 125 f http://warszawa.gumtree.pl/c-Samochody- ... Z327688336

a on daje mi cz kask i zbroje . co myslicie o takim interesie ?? ja moja cenie na ok 2600

Tytuł:
Mlody postmen

Trochę dużo chce jeśli w gre wchodzi zamiana :D Ja bym widział dopłatę z jego strony :)) Moze ta jest gdzieś w twoich okolicach ? http://allegro.pl/cz-125-i1913387299.html

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

jol

tak jak napisal Bartek ta czerwona cz jest znacznie lepsza propozycja.
Ma wyzszy stopien oryginalnosci i lepszy stan techniczny na pierwszy rzut oka oczywiscie.
W sensie nie jest polamana, potubrowana, obrzygana spawami i innym druciarstwem.

Czarna cz'eta na bank nie ma zawiasu z przodu, dlatego ze brak jest odpowietrznikow i jesli olej byl to juz go nie ma. Chociaz nie wiem czy to jest przerabiane zawieszenie od cz, czy w ogole od innego moto. Zwroc uwage na pret laczacy dekiel bebna ze szekami do lagi.
Zawias tyl, jesli dobrze widze, to jest przerobiony z zawiasu ze zbiorniczkami na weza, za zabiorniczki przytwierdzona na stale za pomoca rurki. Sadzac po przednim zawiasie w srodku moze byc nie za ciekwie. oczywiscie wcale tak byc nie musi.
Kolo przod jest juz do wyrzucenia razem z opona... :) no chyba ze krecisz film "jestem hardcorem reaktywacja". Opona tyl to samo. Chociaz jesli jezdzisz po polu to da rade. Tzn ja mialem starego jak moja byla 511 Baruma i byl on tak twardy ze przy peknietej detce nie bylo czuc zadnej roznicy.

Przy wahaczu jest wydumka zeby podniesc motor wyzej. moim zdanie troche bez sensu, bo cz'eta jest juz wysoka jak czapla. W kazdym razie kolejna rzezba, ktora moze przeszkodzic badz opoznic przywrocenie do oryginalu jesli Cie to interesuje.

Dalej kolo tyl jest od 511, ale jesli nie robisz na oryginal to nie ma znaczenia.
Dalej rzezba z hamplem no i droga wymiana zarzebionego jak siemasz kopniaka.
Gaznik dellorciak. Pytanie jaka gardziel. Chyba 32 ? Nie wiem, ale na pewno mniej niz 34.

O blotnikach ze sa nie oryginalne nie musze wspominac.

Nie chce Cie straszyc, bo w swietle niektorych cz wyglada ona niezle i 1400 jest warta.
Ale zdecydowanie wolalbym ta czerwona. Mniej poszukiwan czesci. Lepszy stan. Lepsza zabawa. Mniej nerwow.

Tytuł:
Szary czleczek

Cześć.Piszę może troche nie na temat,ale ostatnio przyglądałem sie z braku laku cesiek na allegro mianowicie na Hondy Cr 125 i powiem Ci,ze jeśli masz troche więcej floty na Honde to ją bierz bez zastanawiania sie :lol: .Widziałem ostatnio na allegro taką http://moto.allegro.pl/honda-cr-125-r-d ... 78399.html i popatrzyłem na filmiki to mogę stwierdzić że chodzi chyba lepiej od ceśki 250 ccm....Tylko ten wodzik jest do roboty a znając honde może być drogo....Ale widziałem pełno części do hond-(allegro) to może byś sobie naprawił i miał porządny sprzęt za niewielką w sumie kase.Pozdro i tyle ode mnie :cool:

Tytuł:
Szary czleczek

Tzn ja szukam czegos na zamiane na moja nsr

Tytuł:
Zaawansowany postmen
Awatar użytkownika

ciężko jest znaleźć kogoś kto się zamieni.. lepiej postaraj się sprzedać swój sprzęt, wtedy za gotówkę masz lepszy wybór. A zamienić się za tą CZ nawet jak dodaje kask i cośtam, to ci się nie opłaca, bo kask i ochraniacze nie są drogie..

Tytuł:
Ekspert
Awatar użytkownika

co do tej hondy to jest ona sprzed 1990 i wiekszosc na allegro ma sciemniony rocznik.
co wiecej przy cz w 5tys liczac zakup i prawdziwy remont mozna sie zamknac, a przy cr jest to nie mozliwe. Teraz zrobila sie plaga motorow z zewliwem zamiast nikasilu. Nie ma co liczyc ze motor byl dobrze wyremontowany jesli ktos dopuscil do totalnego zajezdzenia nikasilu. Jesli odpowiednio czesto wymienia sie tlok, to nikasil sluzy i sluzy. Jesli ktos sprzedaje moto na zeliwie to znaczy ze nikt o niego odpowiednio nie dbal. Jesli sprzedajacy mowi ze na zeliwie nie ma ubytku mocy, a czesto sprzedajacy wlasnie tak mowia, to albo nigdy na nikasilu nie jezdzili, albo naprawde chca pozbyc sie tych gruzow.

zreszta. rzuccie okiem na gale od biegow. ktos kto dba o motor nie robil by takiej hybrydy z wski i cr. Jesli nie stac go za 60zl kupic galy od biegow to ciekawe na jakim oleju jezdzil. Miksol ? A moze Kujawski z pierwszego tloczenia ? :)
W Cz rzezbe z gala mozna jeszcze zrozumiec. Tak jak blotnik tyl, czy filtr powietrza. Sa to czesci ktore b.ciezko dostac. Ale w Cr taka fuszerka? Gruz.

Powracajac do tematu zasadniczego.
Nie bawilbym sie w wymiany, tylko sprzedalbym fure i poszukal git Cz'ety i zrobilbym w niej git remont. :)

Tytuł:
Szary czleczek
Awatar użytkownika

O proszę, nie zaglądałem jakiś czas tutaj a się doczekałem nawet tematu :wink: Sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem, dzięki. Co do obaw o stan silnika, to nie sądzę żeby jakiekolwiek remonty wchodziły w grę zaraz po zakupie. Nie stał 2 lata bez przerwy, te 8h to w międzyczasie było przepalone średnio co kilka miesięcy - ostatnio w czasie wystawienia ogłoszenia. Tak więc jest tutaj wszystko w porządku. Gaźnik jest 32mm z dyszą 120. O zawiasie niewiele mogę powiedzieć, nigdy nie widziałem innej CZ, więc porównania nie mam i nie wiem jak powinien on chodzić. Z tego co widze, to jest, działa i nie czułem nic niepokojącego w jeździe więc i nie zgłębiałem tematu. Przy okazji opuszczam cene do 1600zł dla zainteresowanych :wink:

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00